PRAWO
NIERUCHOMOŚCi
blog prawników kancelarii KZZiP

Mariusz Zając - zdjęcie

Mariusz Zając

Jestem adwokatem zrzeszonym w Izbie Adwokackiej w Warszawie. Moja praktyka obejmuje przede wszystkim szeroko rozumianą problematykę nieruchomości oraz postępowań sądowych i administracyjnych. Ukończyłem Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkołę Prawa Amerykańskiego organizowaną przez University of Florida Levin College of Law.

Na przestrzeni ostatnich pięciu lat współpracowałem z renomowanymi warszawskimi kancelariami prawnymi. Doradzałem klientom z sektora prywatnego i publicznego w zakresie realizacji inwestycji budowlanych, obrotu nieruchomościami, zawierania umów inwestycyjnych, jak też umów najmu. Moje doświadczenia obejmują obsługę prawną inwestycji mieszkaniowych, przemysłowych, wydobywczych oraz infrastrukturalnych, w tym drogowych i energetycznych. Pomagałem także uzyskać odpowiednie odszkodowanie instytucjom oraz osobom prywatnym, których nieruchomości zostały wywłaszczone.

Moja praktyka wiązała się również z uczestnictwem w licznych postępowaniach sądowych i administracyjnych, których tłem najczęściej były nieruchomości. Doradzałem także klientom indywidualnym m.in. w ich sporach z innymi uczestnikami rynku nieruchomości.

Wcześniej współpracowałem m.in. z deweloperem aktywnie działającym na warszawskim rynku mieszkaniowym oraz spółką doradztwa podatkowego. Pozwala mi to w mojej pracy dostrzegać nie tylko prawne, ale i ekonomiczne interesy moich klientów.

Władam biegle językiem angielskim. Posługuję się także językiem niemieckim.

Jestem autorem publikacji i komentarzy w zakresie prawa nieruchomości w prasie i na portalach internetowych. Występowałem w charakterze eksperta w programach publicystycznych dotyczących sporów na tle użytkowania nieruchomości. Prowadzę szkolenia z zakresu prawa nieruchomości dla uczestników rynku nieruchomości.

Na przestrzeni tych lat zgromadziłem liczne doświadczenia, którymi postaram się z Państwem podzielić prowadząc niniejszy blog.

Obecnie pomagam przedsiębiorcom oraz osobom indywidualnym udzielając porad prawnych, prowadząc spory i negocjacje, a także zapewniając kompleksową obsługę prawną w ramach mojej indywidualnej praktyki (tel.  +48 604 622 434).

Zapraszam także do zapoznania się z niektórymi moimi dotychczasowymi publikacjami i wypowiedziami w „tradycyjnych” mediach: